در ویندوزفون چگونه وقتی شارژ گوشی بسیار کم است آن را تا مکانی مناسب برای شارژ روشن نگه داریم؟

بدون دیدگاه

photo_2016-06-22_20-25-20(1)

احتمالا برای شما هم پیش آمده که روزی حواستان نبوده باشد که گوشی خود را شارژ کنید و به جایی رفته باشید و خب مسلما باتری گوشی هم کمتر و کمتر می شود و ممکن است برای بسیاری از شما نگرانی ایجاد کند و این سوال را داشته باشید که چکونه می توانیم گوشی را تا خانه یا هر محل دیگری که آن را به شارژر متصل کنیم روشن نگه داریم؟ در ادامه با شیائومی ایران همراه باشید تا به این مطلب بپردازیم.

چند کار ابتدایی که در ادامه مختصر درباره آن ها توضیح خواهیم داد می توانند مصرف باتری گوشی شما را تا حد زیادی پایین بیاورند و اگر گوشی شما به عنوان مثال ۸ درصد شارژ داشته باشد می توانند زمانی تا حدود یک ساعت دوام آورد. در ادامه این کارها را بررسی می کنیم.

۱- کم کردن نور صفحه نمایش و استفاده نکردن از سنسور کنترل روشنایی

photo_2016-06-22_20-06-32

اولین کاری که باید انجام دهید این است که نور صفحه نمایش گوشی خود را به پایین ترین حد برسانید. خیلی ها چون سنسور کنترل روشنایی در مکان های نسبتا کم نور، نور صفحه را از پایین ترین حالت که Low است هم پایین تر می آورد فکر میکنند اگر این سنسور فعال باشد باتری کمتر مصرف می شود در صورتی که در اشتباه اند و خود این سنسور باتری بیشتری مصرف می کند. پس یادتان باشد در این مواقع از آن استفاده نکنید.

۲- غیرفعال کردن WiFi و مخصوصا اینترنت همراه (Cellular Network)

photo_2016-06-22_20-12-39

دومین کاری که می تواند شما را در جهت کم کردن مصرف باتری تا حد زیادی کمک کند قطع کردن اتصال گوشی به اینترنت است که هم وای فای و هم اینترنت همراه را شامل می شود و شما در مواقعی که می‌خواهید باتری بیشتری ذخیره کنید باید حتما این دو را خاموش کنید تا مصرف باتری کمتر شود.

۳- غیرفعال کردن برنامه‌های فعال در پس زمینه (Background Apps)

برای دسترسی به Background Apps ابتدا وارد ستینگ و سپس قسمت Privacy شوید
برای دسترسی به Background Apps ابتدا وارد ستینگ و سپس قسمت Privacy شوید
حال بر روی Background Apps ضربه بزنید.
حال بر روی Background Apps ضربه بزنید.
حالا در قسمت Background Apps می توانید طبق آموزش عمل کنید.
حالا در قسمت Background Apps می‌توانید طبق آموزش عمل کنید.

سومین کاری که می تواند در ذخیره باتری بسیار موثر باشد غیر فعال کردن برنامه‌ها در پس زمینه است که اجازه نمی‌دهد آن‌ها در پس زمینه فعال باشند و باتری مصرف کنند. غیر فعال کردن استفاده برنامه ها در Background Apps کمک شایانی به ذخیره باتری می کند. برای دسترسی به این تنظیمات ابتدا وارد ستینگ شوید و سپس به Privacy بروید و Background Apps را انتخاب کنید. حال می‌توانید هر برنامه‌ای که می خواهید دیگر در پس زمینه فعالیت نداشته باشد را غیر فعال کنید.

۴- استفاده نکردن از اپلیکیشن های پر مصرف مثل تلگرام و اینستاگرام یا دیدن ویدیو

photo_2016-06-22_20-07-05

با غیر فعال کردن اینترنت گوشی قطعا استفاده شما هم از اپلیکیشن هایی که به اتصال اینترنت نیاز دارند مثل تلگرام و اینستاگرام قطع می شود اما حواستان باشد این اپلیکیشن ها را باز نکنید چون باتری زیادی مصرف می کنند. همچنین دیدن ویدیو و گوش دادن موزیک به مدت طولانی هم باتری زیادی مصرف می کند و نباید از آن استفاده کنید.

خب کار ما تمام است و حالا تا زمانی که به خانه یا یک مکان مناسب برای شارژ کردن گوشی خود برسید که باتری شما خیلی کم مصرف می کند. البته باید بگوییم که این کارها را هر چه به موقع تر (معمولا در ۱۵ درصد شارژ) انجام دهید مدت بیشتری گوشی شما روشن خواهد بود.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *