چگونه در ویندوز ۱۰ رمز حساب قفل شده ی خود را باز نشانی کنید

بدون دیدگاه

windows-10-password-reset

شاید برایتان پیش آمده باشد که پشت کامپیوتر خود نشسته باشد و پس از چندین بار تلاش، پی ببرید که رمز عبور ویندوز ۱۰ خود را فراموش کرده باشید. ما در این پست قصد داریم تا به شما یاد دهیم چگونه رمز خود را بازنشانی کنید. با شیائومی ایران همراه باشد.

اگر شما کاربر محتاطی باشید حتما برای ورود به ویندوز ۱۰ از حساب کاربری مایکروسافت خود استفاده می کنید، چون این حساب کاربری پیش فرضی است که سیستم عامل به شما پیشنهاد می دهد تا فعال کنید. و البته که به سرویس های مایکروسافت مانند اوت لوک، وان درایو و استور ویندوز نیز با این حساب کاربری دسترسی خواهید داشت. اگر شما نتوانستید به حساب کامپیوتر خود وارد شوید، حساب کاربری مایکروسافت رمز عبور شما را برای ورود دوباره شما به ویندوز، بسیار راحت و ساده بازنشانی می کند.

اگر شما رمز عبور خود را فراموش کرده اید و حساب شما قفل شده است، در این آموزش ما شما را راهنمایی می کنیم تا در چند مرحله ی ساده رمز عبور خود را که وابسته به حساب کاربری مایکروسافتتان است را بازنشانی کنید. پس بر روی یک کامپیوتر دیگر این مراحل را انجام دهید.

چگونه می توانید رمز عبور حساب کاربری خود را بازنشانی کنید؟

۱- اولین بار که رمز عبور را اشتباه وارد می کنید با یک پیام هشدار مواجه می شوید که حاوی لینکی است که شما را به صفحه ی بازنشانی رمز عبور حساب مایکروسافت هدایت می کند، وارد این لینک شوید.

۲- بر روی گزینه ی “رمز عبور خود را فراموش کرده ام” کلیک نمایید.

۳- روی گزینه ی Next کلیک کنید.

microsoft-account-forgot-password

۴- اطلاعات حساب مایکروسافت خود را وارد کنید. شما می توانید هر یک از آدرس ایمیل اصلی خود یا شماره ی موبایل خود را وارد کنید. سپس تصویر امنیتی را نیز وارد کنید تا ثابت کنید که شما یک ربات نیستید.

۵- روی گزینه ی Next کلیک نمایید.

recover-account-microsoft-account
۶- شما باید در  این مرحله مشخص کنید که قصد دارید کد امنیتی را چگونه دریافت کنید. در هر دو حالت، شما باید قسمت هایی از ایمیل جایگزین خود یا شماره موبایلی که در حسابتان ثبت کرده اید را وارد کنید تا سیستم تائید کند که خود شما در حال پردازش مراحل هستید.
 ۷- بر روی گزینه ی “ارسال کد” کلیک کنید.
microsoft-account-verify-identity
۸- کد امنیتی ای که به موبایلتان یا به ایمیل جایگزینتان ارسال شده است را در محل مخصوص خود وارد کنید.
۹- بر روی گزینه ی Next کلیک نمایید.
enter-security-code-microsoft-account
 ۱۰- رمز عبور جدید خود را وارد کنید (رمز عبور می بایست بیشتر از ۸ حرف باشد.)
۱۱- بر روی گزینه ی Next کلیک کنید.
reset-password-microsoft-account
۱۲- شما پیامی مبنی بر اینکه حساب شما بازنشانی شد، دریافت خواهید کرد. روی گزینه ی Next کلیک کنید تا کار بازنشانی رمز پایان یابد.

microsoft-account-recovered

۱۳- حال به کامپیوتر خود برگردید و حالا دوباره سعی کنید تا با رمز عبور جدید وارد شوید.

البته به خاطر داشته باشید که برای ورود به کامپیوتر با استفاده از حساب مایکروسافت، شما باید به اینترنت متصل باشید. اگر همه چیز طبق آنچه انتظار می رود انجام گیرد، شما قادر خواهید بود تا به کامپیوتر خود وارد شوید. همانطور که مشاهده فرمودید، بازنشانی رمز عبور در ویندوز ۱۰ کار بسیار آسانی است و همین یکی از دلایل خوبی است که از حساب مایکروسافت به جای حساب اصلی استفاده شود. هر چند به دلیل این که هر کسی می تواند این مشکل را پیدا کند، بسیار مهم است که به صورت پیوسته تنظیمات حساب خود را کنترل کنید و مطمئن شوید که به روز ترین تنظیمات امنیتی، شامل ایمیل جایگزین معتبر و شماره تلفن را دارید تا در مواقع ضروری از آن ها استفاده کنید.
در آخر ذکر این نکته ضروریست که با تغییر رمز عبور حساب کاربری مایکروسافت خود، تنها رمز عبور ویندوز ۱۰ شما تغییر نمی کند، بلکه رمز همه ی سرویس های مایکروسافت که به حساب شما وابسته هستند نیز تغییر خواهد کرد.

امیدوارم این آموزش مشکل شما را حل کرده باشد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *